2004 december 18-án a tajvani Kaohsiung Stadionban nem kevés helyi lakos gyűlt össze. Összesen 11551 ember, a résztvevők mind egyen-turbánt vettek fel (csoportonként), majd szépen felsorakoztak csoportokra bontva, hogy együtt egy óriási nagy Tajvan térképet alkossanak. Ám ez nem volt elég, ezek után közösen, okarínán kezdtek zenélni. Két dalt adtak elő, megállás nélkül, összesen 7 percen át. A megmozdulást Kuo Ching-rong (zenész és „okarína aktivista”) hozta össze. A legfiatalabb személy 5 éves volt az „összejövetelen” :) Ezzel szerettek volna bekerülni a Guinness Rekordok Könyvébe. Ami a www.taipeitimes.com cikkje szerint sikerült is nekik.
[és a Guinness oldala szerint is]
Ezen kívül megtaláltam a legnagyobb okarína zenekar rekordját (miért, akkor az előző mi volt?), melyet 2010. október 19-én állítottak fel, 831 fővel, Kínában, Jingdezhen-ben. A”Jingdezhen International Ceramic Fair” szervezésében zajlott, a város 1. számú általános iskolájának diákjai és a város egyéb okarína rajongóinak segítségével.
[a Guinness oldala a rekordról]
Itt jön egy kis furcsaság: érdekes módon, a tajvani rekordot Xun rekordként, a kínait okarína rekordként jegyezték be. Azért fura, mert a videón nem úgy tűnik, mintha Xun-on játszanák, hanem inkább rendes okarínán. (A Xun amúgy is pont, hogy kínai eredetű tudtommal, nade mindegy… :) )
Az mondjuk elég vicces, hogy Magyarországon szerintem összesen nem ismeri 1000 ember a hangszert, míg Tajvanon egyetlen városban több, mint 11000-en… LOL :) Sok-sok munka vár még rám…
Az alábbi videó a tajvani rekord felállításról van:
Jut eszembe, hamarosan nyereményjáték megint. Ezúttal 12 lyukú nyereménnyel. Részletek hamarosan! :)
Ilyenem nekem is volt, a nagyszüleimtől kaptam, de ők körtemuzsikának hívták
Igen, az egyszerűbb fajtáját így hívjuk itthon még mindig. Ám ezek sok esetben össze-vissza vannak hangolva, inkább csak fütyörészésre jók. :)